Belene.net - Новини от Белене и региона

Белене, АЕЦ Белене

Белене бе домакин на турнир по хандбал

ІV пролетен турнир по хандбал от ЗП - зона „Мизия” за момичета до 14 години 2014-2015 г. се проведе в Белене на 21 април на спортната площадка на СОУ „Димчо Дебелянов”.
Беленските момичета изиграха три срещи и постигнаха две победи - срещу отбора на „Етър” (Велико Търново) с 16:12 и срещу „Левски” (Стражица) с 11:5. „Дунав” (Белене) загуби с 9:14 от „Бъки” (Габрово).
Във временното класиране нашият отбор е на втора позиция, след този на Габрово. Трети е „Етър”, а четвърти - „Левски”.
Зоналният финал на пролетните турнири е на 12 май в град Стражица. Отборът, който заеме първото място, ще се класира директно за държавния финал, а останалите ще премерят още веднъж сили в квалификации. Държавният финал е в дните 29-31 май и ще проведе в Хасково.

Ралица Господинова

Молим Ви да спазвате добрия тон и да пишете на кирилица, не мислим, че е много. Всички неуважаващи молбата ни коментари ще бъдат изтривани без предупреждение. Благодарим!

Славен юбилей

Прочети повече за Славен юбилей Навършват се 50 години от първото влизане на футболния отбор на Белене „Гигант” в „Б” РФГ. Отборът на „Гигант”, който е съставен изцяло от местни футболисти...

Гигант загуби от Етър с 1:3

Прочети повече за Гигант загуби от Етър с 1:3 След милиони псувни, клетви и нападки ето и кратък разбор на срещата между Гигант и Етър. Още в началото на мача (11-та минута)  Гигант получи ранен гол след разбъркване в наказателното поле и...