Belene.net - Новини от Белене и региона

Белене, АЕЦ Белене

Беленски каратеки с медали

Годжу карате клуб „Алеко” взе участие в Националната купа „Хасково” за деца и младша възраст. Състезанието се проведе на 27 и 28 октомври в град Хасково и в него взеха участие 252 деца от 23 клуба от страната. Нашият клуб участва с 13 състезатели. Сред тази голяма конкуренция успяхме да завоюваме 9 медала - 3 сребърни и 6 бронзови отличия. Представители на „Алеко” бяха: Мая Александрова, Кристина Цветанова, Симона Босилкова, Неделя Самоковлиева, Синтия Врайкова, Виктор Драшански, Борис Данчев, Мирослав Трушков, Лорен Босилков, Ивелин Ангелов, Мартин Златев, Аспарух Мидов и Иво Исаев.

Малките каратеки успяха да покажат уменията, които са придобили в залата, и се представиха отлично. Най-голяма конкуренция има при състезанията за деца, но въпреки това нашите състезатели успяха да завоюват медали.

Аспарух Мидов (11 г.), който играе на своето второ състезание, се завърна с бронзов медал на кумите категория +40 кг. Мирослав Трушков (10 г.), кумите категория +37 кг, също се завърна с бронзово отличие. Лорен Босилков (10 г.) спечели сребърен медал на кумите категория -32 кг. Ивелин Ангелов (10 г.) зае трето място на ката индивидуално. Иво Исаев, на кумите момчета, родени 2000 г., стана вицешампион в категория -37 кг и бронзов медалист на ката индивидуално. Мартин Златев (10г.) остана пети в крайното класиране на кумите категория -37 кг. Синтия Врайкова игра ката индивидуално и зае девета позиция в крайното класиране. В дисциплината отборно ката наши представители при момчетата бяха Ивелин Ангелов, Мирослав Трушков и Лорен Босилков. Отново направиха отлично представяне и завоюваха бронзовите медали. Най-малките ни (по възраст) надежди направиха впечатляващо представяне и с радост съобщавам, че Кристина Цветанова спечели сребърен медал, Симона Босилкова завоюва бронзов медал, а Мая Александрова е пета на ката индивидуално момичета, родени 2004 г.

Поздравления на всички, пожелавам ви много успехи и занапред. Продължавайте все така упорито да тренирате! Гордеем се с вас!

Надежда Славкова, секретар на ГКК „Алеко” - Свищов

Молим Ви да спазвате добрия тон и да пишете на кирилица, не мислим, че е много. Всички неуважаващи молбата ни коментари ще бъдат изтривани без предупреждение. Благодарим!

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКА ЩАФЕТА

Прочети повече за ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКА ЩАФЕТА За 45-ти пореден път на 24 март от 15.00 часа на градския стадион се проведе лекоатлетическа щафета за купа „Димчо Дебелянов”. В нея взеха участие отбори от всички класове. Тази година ...